Worldfilm Praha

Veletrh Holiday World, Výstaviště Praha – Holešovice, Křižíkův pavilon B

Pražský WORLDFILM probíhá 18. – 19. 2. 2017
v rámci veletrhu cestovního ruchu

SOBOTA 18. 2. 2017

10:00 HOD.
MAREK HÝŽA – ZAPOMENUTÉ VÝPRAVY
Příběhy československých cestovatelů a výprav dvacátého století, které byly ve své době známé, ale na které už vesměs sednul prach zapomnění.

11:00 HOD.
LUCKA RADOVÁ – SRÍ LANKA Z TUKTUKU
Pomalejší motorizovaný dopravní prostředek si vybrat nemohla. Po malých silnicích, s laptopem v batohu a maximální rychlostí 40km/h.

12:00 HOD.
JINDRA SOUKAL – JÁ V MOŘI, MOŘE VE MNĚ
Vyprávění potápěčského instruktora a cestovatele o tom, jak ovlivnilo moře jeho život v posledních dvaceti letech, kdy se potápěl, natáčel a podnikal na mnoha místech naší planety.

13:00 HOD.
BOB STUPKA – Od Pacifiku k Atlantiku
Cesta napříč jihoamerickým kontinentem do ztraceného města Inků Machu Picchu, na kouzelnou a tajemnou planinu Altiplano a nádherné vodopády Iguacú.

14:00 HOD.
VILIAM POLTIKOVIČ – TOUHA PO ABSOLUTNU
Indie prostřednictvím buddhismu a jógy ovlivnila nejen celou Asii, ale v několika posledních desetiletích i západní svět. Jaký je svět svatých mužů Indie?

15:00 HOD.
ADAM CHROUST – STINGL: TAJEMSTVÍ 280 KUFRŮ
Legendární český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl konečně souhlasil se zpracováním svého neuvěřitelného životního příběhu ukrytého ve 280 kufrech a 150 bednách.

16:00 HOD.
MARTIN PROCHÁZKA – SETKÁNÍ S GIGANTY
Když prý velrybě pohlédnete do očí, dá se vidět až do její duše. Jaké to je, setkat se s patnáct až dvacet metrů dlouhým keporkakem ve volné vodě?

NEDĚLE 19. 2. 2017

10:00 HOD.
EVA KRUTILKOVÁ A MARTIN PÁV – PŘÍBĚHY Z KIBERY
I v chudinském prostředí největšího slumu východní Afriky žijí angažovaní a tvrdě pracující lidé, kteří se originálním způsobem snaží řešit problematická témata slumu. Nevzdávají se a řeší problémy s tím, co mají.

11:00 HOD.
JANA A DAN URBANOVI – DOKOLA KILEM – ASIJSKÁ ETAPA
Jak se dá doma na koleni a bez garáže vyrobit prakticky od nuly expediční speciál (Škoda 100) a jak se připravuje velká cesta? 15 zemí – 16 475 km.

12:00 HOD.
MIREK NÁPLAVA A HONZA TUTOKY – SRDCAŘI V AFRICE
Treky na vrcholy Dračích hor, potápění za krokodýly v deltě Okavanga, úspěšný zátah na pytláky slonů a nosorožců nebo bláznivá jízda drezínou po opuštěné železnici podél Garden Road.

13:00 HOD.
VAŠEK SŮRA A PETR HORKÝ – PŘECHOD JEZERA KHUVSGHUL
Důstojné mrazy kolem -30st., kamióny na ledu, poloutopené mikrobusy, diCaprio na cestě za dobrodružstvím, běhající Honza. A k tomu dva čeští polárníci, uskutečňující historicky první zimní přechod jezera.

14:00 HOD.
PETR SLAVÍK A PETR KAŠPAR – VE STOPĚ PREDÁTORA
Fotograf divoké přírody Petr Slavík je Ve stopě predátora. Nestřílí, loví fotografie. Režisér Petr Kašpar zaznamenává tato dobrodružství pro televizní diváky. To poslední mohlo stát Petra i život…

15:00 HOD.
KLÁRA KOLOUCHOVÁ A PETR JAN JURAČKA – EXPEDICE K2
Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu Mt. Everestu. Vloni se vydala pokořit horu nejtěžší – K2. A protože chtěla mít na svůj pokus o K2 celoživotní vzpomínku, přizvala k sobě fotografa a pilota dronů Petra Jana Juračku.

VÝSTAVY
MARTIN PROCHÁZKA – TOULKY PŘÍRODOU
Hory, lesy či snad odlehlá moře. Tam všude najdeme jedinečný život, který se vyvíjel a vyvijí po milióny let k dokonalosti. Ať sedíme, jdeme do práce, usínáme a nebo si čteme tento text, tak se všude kolem nás děje něco jedinečného, co se už nikdy nebude opakovat. Pomocí moderní techniky můžeme tyto okamžiky zachytit a uchovat je do budoucna. Díky tomu vám dnes chci ukázat jen nepatrný výběr toho, co jsem měl možnost spatřit a vyfotit já.

SVĚT Z OKÉNKA AUTOBUSU
Amatérské fotografie pořízené výhradně z okénka hotelbusu Pangeo Tours. Možnost dostat se do poměrně odlehlých míst a do blízkosti volně žijících zvířat je výhodou tohoto cestování.

SOUTĚŽE O VĚCNÉ CENY každou hodinu

AUTOGRAMIÁDY

TRADIČNÍ CESTOVATELSKÉ KNIHKUPECTVÍ
Jako každý rok i letos bude možné nakoupit si cestovatelské knihy a DVD za speciální festivalové ceny, navíc mnohdy s podpisem a věnováním od autorů!

 


facebook