Příběh planety Země

Národní muzeum, září 2009 – červenec 2010
kompletní návrh a zpracování audiovize

29.9.2009 v 17 hodin proběhla vernisáž nové velké výstavy Národního muzea Příběh planety Země. Kompletní audiovizi jsme zpracovávali my.

V návaznosti na expedice a natáčení po světě pro mě byla expozice o planetě Zemi doslova splněným snem.

Měl jsem možnost probrat se archivem, najít svoje záběry z vrcholku indonéské sopky Merapi těsně předtím, než vybuchla. Poté, co se nám narodila Evička už podobnou „blbost“ asi neudělám, tehdy to fakt byla sázka do loterie, jestli se člověk dostane i zpátky dolů anebo ne. Pokud vás zajímají detaily, koukněte se sem.

Vždycky s radostí říkám, že co se jednou povede, už se nemusí moc měnit. To je případ Porsche Carrera, ale taky třeba krokodýlů anebo žraloků. To se přírodě „podařilo“ před 65 miliony let a do dneška na tom už nebylo moc co měnit.:-) A tak jsem zalovil v záběrech, co jsme pořizovali s Honzou Tutokym, Richiem Jaroňkem a s tygřími žraloky. Podrobnosti a videa z tohoto natáčení najdete tady.

Musím říct, že pracovat s architektem Karlem Lapkou je radost a on zase zná už mě, takže mi v instalaci a projektu výstavy nechal dost místa na „vyblbnutí“.

Ve vstupním sálu na vás čeká obrovská sopka, nad kterou promítáme na osmimetrovou plochu skutečné výbuchy. Po stranách si můžete virtuálně zalétat sluneční galaxií a podívat se na velký třesk.

A spousta dalších vychytávek. Protože některé efekty by vyšly příliš draze, stala se společnost PiranhaFilm jedním ze sponzorů výstavy. Celý rozpočet na všechny audiovizuální efekty by byl nad rámec výstavy. A to by byla škoda.

Závěrem posílám díky celé partě lidí z Muzea v čele s Blankou Kreibichovou, Evropské vesmírné agentuřa ESA, firmě Export Home Video a konečně z celého mého teamu alespoň střihači Petrovi Svobodovi, zvukaři Michalu Deliopulusovi a za načtení komentářů k filmům patří díky Alfrédu Strejčkovi.

Pokud jste zvědaví, jak to vypadá, když se staví výstava, koukněte se sem:

 


facebook