Lovci mamutů

Národní muzeum, říjen 2006 – září 2007
kompletní návrh, zpracování audiovize, nákup techniky a instalace

Asi nejúspěšnější výstavní projekt, na kterém jsem se podílel. Nádherná výstava o pravěku, které jsem měl tu čest dělat kompletní audiovizi.

Lovci mamutů – ve své době výstavní fenomén. Druhé místo na Gloria musealis hovoří za vše. Trhač všech návštěvnických rekordů, výstava, na kterou opakovaně chodili dospělí i s dětmi (můžu si dovolit chválit, protože jsem byl jen jedním z realizátorů, nebyl jsem přímý autor scénáře ani libreta).

Stejně jako návštěvníci – poulil jsem bulvy na Věstonickou Venuši, prohlížel si, jak vypadal život na našem území v pravěku.

Při práci na audiovizi se mi hodilo, že jsem měl hodně natáčení v Africe. Pro jednu specifickou projekci na dlooohou panoramatickou stěnu jsem chtěl promítat pravěkou krajinu. Jenže kde ji chcete natočit, když v Evropě už máte všude silnice, elektrické vedení anebo zástavbu!? A to už vůbec nemluvím o tom, že se nám i ten biotop jaksi změnil… Zachránily to africké pralesy. Kameraman Jirka Bálek se nechal vyhecovat a pobíhali jsme s kamerou po rezervaci Okavango jako antilopy.

Ještě dneska vzpomínám na realizační partičku Kreibichová, Lapka, Čejka, Rusek…

 


facebook