Starší zprávy z natáčení


Premiéra: PRAHA
Kino Lucerna, 3.9.2014 od 18:30 hod.

Pouze pro zvané.

Předpremiéra
ZLÍN, Velké kino, 1.9.2014 od 18:00 hod.

Neděle, 16. března 2014
„Život je přesný součet náhod“ – to je dnes už slavná „zikmundovská definice života“. Byla i v podtitulu divadelní hry Palubní deník, když ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Dali jsme ji i na trička k našemu filmu.
Znovu a znovu na tuto větu vzpomínám, když ve střižně sestavujeme film Století Miroslava Zikmunda. Znovu a znovu se pozastavuji nad některými událostmi v životě hlavního protagonisty a přemýšlím, jak snadno se mohlo stát, že by všechno bylo jinak. A pak mě vždycky napadne, kolik takových náhod máme v životě každý z nás.
Velmi jsem nad tím přemýšlel, když jsme posouvali premiéru hotového filmu. Nejprve na květen a nakonec na 4.9.2014. Jsem přesvědčen, že je to ku prospěchu věci a doufám, že to naši diváci pochopí. Že to pochopíte. Postupně se skládalo několik „přesných náhod“ až jsme zakotvili na tomto datu. Třeba to byl osud. Anebo právě jen další z těch nevyhnutelných….náhod?

Čtvrtek, 6. února 2014
Společně s CK Adventura jsme připravili zájezd na Šrí Lanku po stopách Hanzelky a Zikmunda. Jedním z průvodců bude i Petr, který byl s Miroslavem Zikmundem na Cejlonu v roce 2000. Během cesty se budou pouštět staré filmy H+Z, účastníci se dozví spoustu zajímavostí o pozadí natáčení filmu Století Miroslava Zikmunda. Kompletní itinerář najdete tady. Nepřidáte se?

Úterý 14. ledna 2014
Tak máme postříhanou první hrubou verzi filmu. Zatím má skoro tři hodiny a na finální hodinu a půl do kina se budeme ještě muset hodně nadřít. Ale příjemné je, že do televizního vysílání se plánuje třídílný seriál. Tím pádem do kina půjde něco úplně jiného, než do televize. A to je dobře. Alespoň ti, co si dají záležet a dojdou do projekčních sálů, budou mít svoji odměnu.
Proč ale začínám z tohoto konce: po projekci této „nekonečné“ první hrubé verze jsme se s dramaturgem Janem Gogolou a se střihačem Petrem Svobodou bavili o tom, že se člověku až zdá neuvěřitelné, že se ti legendární Zikmund a Hanzelka poznali ve frontě na schodech před vysokou školou obchodní, kterou po válce oba dokončovali. Člověk by měl pocit, že to muselo být nějak významné, nějak…VELKÉ. Ale bylo to úplně banální. Dva studentíci ve frontě na index si řekli, že by po škole chtěli cestovat. A bylo to. Ten podstatný rozdíl byl jen a pouze v tom, že se rozhodli, že s tím něco udělají, že nezůstane jen u řečí. Jen toto jediné odlišovalo jejich setkání od spousty jiných, které ten den ve škole určitě proběhly a kde se toho panečku nakecalo…

Pondělí 2. září 2013
Kinodistributorem našeho filmu bude renomovaná společnost Bioscop. Řešíme, jestli náš film patří i do multiplexů. Co myslíte vy? Napište nám na naše facebookové stránky.

Pondělí 5. srpna 2013
Tak jsme si plácli. Hudbu k filmu Století Miroslava Zikmunda bude dělat RADŮZA. Těšíte se na její nové album, které má vyjít na začátku příštího roku? Těšte se, třeba tam bude i troška filmové hudby.

Středa 3. července 2013
Jednání o filmu běžela i na karlovarském festivalu. Parádní bylo, že jsme se dohodli s Janem Gogolou, že bude dramaturgem filmu Století Miroslava Zikmunda. Máme radost.

Středa 12. června 2013
Další natáčení s Miroslavem Zikmundem nemohlo proběhnout jinde než jeho rodném městě – Plzni. Tentokrát štáb posílil o Petra Kašpara s kamerovým jeřábem a rozhodně se to vyplatilo. Podívejte se sem na fotky z natáčení…

 

 

Sobota 2. března 2013

Dnes večer proběhla v Městském divadle Zlín premiéra hry Palubní deník H+Z o osudech této cestovatelské dvojice. Na scénáři spolupracoval i pan Zikmund a důsledně dohlížel (jak je jeho zvykem) na faktickou správnost textu. Náš štáb byl u toho. Na fotky z premiéry se můžete podívat tady.

Pátek 18. ledna 2013
Dnešní natáčení se neslo v duchu vzpomínek na Jiřího Hanzelku. Znovu jsme měli v ruce desítky neuvěřitelných archiválií, z nichž každá nese svůj vlastní příběh. Takové dny by měly trvat alespoň 40 hodin.

 

16.-17. července 2012
Dvoudenní skenování u pana Zikmunda ve vile ve Zlíně.

Úterý 1. května 2012
Další úžasný natáčecí den s Miroslavem Zikmundem, tentokrát v jeho vile ve Zlíně. Pracovna, sklepní archív i dnes už legendární knihovna odkrývají historii. Cesta časem napříč archivem pana Zikmunda začala…. Na fotky Jindry Böhma se můžete podívat tady.

 

Neděle 22. dubna 2012
Dnes ráno padla první klapka. Celý den nám přálo počasí, pan Zikmund byl úžasný jako vždy, fanoušků na plánovaný sraz před Autoklub dorazilo víc než v kolik jsme doufali, celý team fungoval na jedničku. Kéž by se nadšení, které provázelo celý tento den, přesunulo i do finální podoby filmu. Fotky z natáčení najdete tady.

Pondělí 26. března 2012
Tak a je to tady! Právě jsme vyplnili dotazník Českého filmového centra pro brožuru o připravovaných hraných a animovaných filmech roku 2012 a tím dali světu jasně najevo, že to s filmem Století Miroslava Zikmunda myslíme vážně.

Pátek 16. března 2012
Rychle se nám skládá celý realizační tým filmu. Moc si vážíme toho, jak jsou všichni oslovení okamžitě zaujatí a taky že všichni chtějí být „u toho“!

 


facebook