Tajné vraky – Maledivy

roky 2000 – 2006

Objev dvou potopených lodí na Maledivách. Splnění klukovského snu: objevili jsme a zanesli do map dva vraky potopených lodí v Indickém oceánu. Trvalo to pět let.

Na Maledivách jsme začali natáčet díky projektu televizního seriálu Neznámá Země. Tehdy platila přísná pravidla, cizinci se nesměli po souostroví pohybovat jak se jim zachtělo a už vůůůbec ne s kamerou! Když jsem navíc oznámil, že chci natáčet v tzv. zakázaných oblastech, kam se běžně nikdo nepouští, koukali na mě jako na blázna.

Spolupráce s Pryianthou Hettiaratchim a jeho manželkou Hankou Sklenářovou Hettiaratchi začala přinášet své ovoce. Když se k nám přidal ještě Ahmed Didi, začalo to vypadat slibně. Nakonec jsme po několika letech usilování dostali vládní povolení od ministerstva atolů a ministerstva kultury a vyrazili jsme.

Na loď se naskládala víc než tuna potápěčské výbavy a tým ve složení Milan Němec, Honza Tutoky, Petr Klier, Mirek Náplava a Petr Horký vyrazil na první natáčení v oblastech, kde neuspěl ani věhlasný Cousteau…

 


facebook