Na cestách

 

Velikonoční ostrov a Chile, prosinec 2015
Před pár dny se chlapi vrátili z natáčení na Velikonočním ostrově a ve středním Chile, budou z toho dva pořady do televizního cyklu Na cestě a taky nějaké články a blogy, které bych chtěl zase vkládat sem na web do rubriky Vrtá mi hlavou (že by novoroční předsevzetí?).

Festival BANFF, Kanada, listopad 2015

Svátek těch nejlepších outdoorových filmů, kde jsem se potkal se spoustou filmařů a dobrodruhů, kromě jiného taky strávil dva dny na workshopech pořádaných společností National Geographic.

Egypt, květen 2015
Natáčení s českými archeology v jejich „přirozeném prostředí“. :-)

 

Rusko, březen 2015
Byli jsme pozváni do Moskvy a Jižního Novgorodu promítat filmy Století Miroslava Zikmunda, Ingriš. Eduard Ingriš! a Sloni žijí do sta let. Všechny filmy uzavíraly besedy s přítomnými a nebyla nouze o velmi zajímavé diskuze.


Srí lanka, únor 2015
Na Srí lanku jsem se vydal snad po deváté a podruhé přímo ve stopách Hanzelky a Zikmunda… Píšu pilně reportáže, které si můžete přečíst tady.

Tenerife, Kanárské ostrovy, leden 2015
Hned po Novém roce jsem se vydal na návštěvu za paní Jacquelin Heyerdahl, vdovou po Thoru Heyerdahlovi a domluvil s ní sdílení mého video archívu, který jsem měl tu čest s cestovatelskou legendou pořídit. Byla z něj nadšená, prý je zcela unikátní.

 


facebook