Na čem jsme pracovali…

Festival NEZNÁMÁ ZEMĚ 2016
Zlín 18. – 29. dubna 2016

Zanedlouho to vypukne, takže přípravy jsou v plném proudu… Program je letos opět skvělý, posuďte sami - program festivalu (klikněte zde).

NOVÁ KNÍŽKA od PiranhaFilm, květen 2015
Protože materiálu pro film SMZ bylo tááák strašně moc a bylo nám líto ho nevyužít, vyjde v brzké době naše druhá kniha – Filmaři Hanzelka a Zikmund. Jak se učili filmařině? Jaké měli wordflow či jakou používali techniku? A v neposlední řadě: jaké bylo z dnešního úhlu pohledu jejich veřejné a mediální vystupování, tedy to, čemu dnes říkáme public relation?

VÝSTAVY Století Miroslava Zikmunda, duben 2015
Momentálně připravujeme hned dvě výstavy k filmu SMZ – na první budou fotografie z natáčení a budete ji moci vidět od 7.5. do 30.6. v ERA světě na Jungmannově náměstí v Praze, druhá bude velkoformátová, bude se týkat přímo života a cest Miroslav Zikmunda a Jiřího Hanzelky a bude k vidění od 27.5. na Hlavním nádraží v Praze. Tak se tam stavte!

NÁŠ FILM STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA JE NOMINOVÁN NA ČESKÉHO LVA V KATEGORII DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ! Takže pracujeme na tom, abychom na nominačním večeru vypadali hezky. :-)

WORLDFILM 2015, leden 2015
14. ročník festivalu je za dveřmi, takže momentálně finalizujeme program. Více informací získáte tady.

NOVÁ KNIHA CESTOsPISY, listopad 2014
Právě odesíláme do tisku výběr mých textů, kterými už čtyři roky pravidelně měsíčně zásobuji časopis ŽLUTÝ společnosti Student Agency. Knížka bude multifunkční – jak zjistíte, až si ji koupíte. :-) Ilustrace do knížky připravil skvělý grafik a výtvarník Pavel Beneš. Půjde ji koupit v knihkupectvích i v našem E-shopu.

Premiéra filmu Století Miroslava Zikmunda, srpen 2014
Připravujeme předpremiéru filmu SMZ ve Zlíně (1.9.) a premiéru v Praze (3.9.) a chystáme nejedno překvapení nejen pro pana Zikmunda.

Premiéra hry o H+Z, březen 2013
Pokračujeme v natáčení celovečerního dokumentu o cestovateli Miroslavu Zikmundovi. Náš štáb natáčel generálku i premiéru divadelní hry Městského divadla Zlín PALUBNÍ DENÍK H+Z o osudech této cestovatelské dvojice. Fotky z premiéry najdete na facebookové stránce Století Miroslava Zikmunda.

Worldfilm 2013 v přípravě, leden 2013
Hned po Novém roce se naplno rozjela příprava dalšího, už dvanáctého, ročníku cestovatelského festivalu WORLDFILM. POZOR! MÁME HOTOVÝ PROGRAM PRO PRAHU – mrkněte se na něj sem a dejte nám vědět na Facebook, na kterou besedu se chystáte!

Natáčení filmu Století Miroslava Zikmunda, březen 2013
Pokračujeme v natáčení celovečerního dokumentu o cestovateli Miroslavu Zikmundovi. Náš štáb natáčel generálku i premiéru divadelní hry Městského divadla Zlín PALUBNÍ DENÍK H+Z o osudech této cestovatelské dvojice. Fotky z premiéry najdete na facebookové stránce Století Miroslava Zikmunda.

Worldfilm 2013, leden – únor 2013
Hned po Novém roce se naplno rozjela příprava dalšího, už dvanáctého, ročníku cestovatelského festivalu WORLDFILM. POZOR! MÁME HOTOVÝ PROGRAM PRO PRAHU – mrkněte se na něj sem a dejte nám vědět naFacebook, na kterou besedu se chystáte!

Převaláci v mongolské Gobi
Točit o tom, jak cestují lidé, to umí kdekdo, ale natočte cestopis o tom, jak jedou na výlet KONĚ!:-) Vyrábíme dokumentární film o návratu koní převalského domů, do Mongolska. Už podruhé to organizovala pražská Zoo a tím se její lidé dostávají na světové výsluní. Kdysi jsem si myslel, že to je celkem jednoduchá záležitost – uspíte a naložíte koně, odvezete, vytáhnete ven a je to – ale to je velký omyl. Jedná se o neuvěřtelné dobrodružství, milion akcí, které musí být přesně načasované a domyšlené – kdyby se jedna věc nepodařila, všechno skončí tragicky.
S kameramanem Pavlem Otevřelem jsme si už před časem řekli, že si s tím chceme doopravdy pohrát, takže jsme s sebou vezli tři kamerové systémy, od mikrokamery po fullframe Nikon D800 a čtyřstovkové sklo. Byla s tím spousta práce a nošení..:-)

Stěhování slonů pro pražskou ZOO, březen 2013
Spolu s kameramanem Pavlem Otevřelem jsme začali pracovat na nádherném úkolu: pro pražskou zoologickou zahradu zpracováváme videozáznamy ze stěhování slonů a zabydlování zbrusu nového slonince. Tím pádem sem budeme postupně uvádět linky na videa ze stěhování slonic Gulab a Shanti, místních matadorek, pražského macho samce Mekonga, ale také ze stěhování Douanity a Tonyi z Rotterdamské Zoo do Prahy.
Všechno to byly nádherné zážitky. I když jsem měl se slony mnoho zkušeností v Asii i v Africe, o jejich psychice se mnohem víc dozvídám u nás, v Evropě. Z mé původní sebejistoty nezbylo nic a jenom přžekvapeně poulím oči na to, jací to jsou fantastičtí tvorové!
Je to nádherná práce a jsou to jedinečné záznamy, nenechte si ujít videa o tom, jak na sebe navzájem sloni (a slonice) myslí a jak se seznamují!

Reklamní klip projektu Thermal Pasohlávky, květen 2012
Pro společnost Thermal Pasohlávky dokončujeme reklamní animovaný klip, který představuje projekt velké rekreační a léčebné zóny hned u Novomlýnských nádrží. Kdo jste surfaři anebo kitaři, určitě znáte Mušov. A jen si zkuste představit, jaké by TAM mohlo být zázemí!!!
Podívejte se

Stal jsem se bloggerem, duben 2012

Nevím, jestli to je tím, že jsme s Mirkem Náplavou dokončili knížku o Albánii a tím pádem mi chybí písemné vybití. Prostě jsem zlehka začal psát blog na www.aktualne.cz. Tím, že se pohybuji v mediálním světě a troufám si říci, že mu za skoro dvacet let praxe docela rozumím, cítím potřebu k některým událostem vyjádřit i svoje stanovisko.
Svoje příspěvky budu dávat i sem na web – do rubriky „vrtá mi hlavou“, a pokud budete mít chuť si je přečíst anebo se k nim dokonce vyjádřit, udělejte to. Vítám i jiná, než pozitivní stanoviska:-) Jde hlavně o diskusi, o to nenechávat některá témata nepojmenovaná…

První dva příspěvky jsou tady:
26. 3. 2012
Kolibřík, Voldemort a Mazánek

1. 4. 2012
Tragikomika politiky

Výstava Pod hladinou v Ústí, leden 2012
Naše výstava Zpráva o cestě na severní pól měla v Městském muzeu v Ústí nad Labem velký úspěch. Znamená to, že tam od 15.3. do 31.5. vystavujeme fotografie Richieho Jaroňka a předměty, které se vážou na svět pod hladinou moře. Přijďte se podívat!

Na cestě po Keni, prosinec 2011
Momentálně trávím spoustu času ve střižně a zvukovém studiu a dokončuji další díl TV cyklu Na cestě. V půlce prosince jsem se odjel zahřát do Keni a při té příležitosti natočil díl s názvem Na cestě po jižní Keni. Kromě kameramanaTomáše Schäfera mi dělal společnost také herec Miroslav Donutil, který tentokrát nebude jen „zvukovým“ průvodcem, ale objeví se i v obraze. Díl Na cestě po jižní Keni poběží 16.1.2011

Výstava ze severního pólu v Ústí
Od 7. října do 31. prosince 2011 je v Muzeu města Ústí nad Labem otevřena výstava z mé výpravy na severní pól -  z nejdelší české expedice na „špičku Zeměkoule“. Zvu Vás na tuto výstavu velkoformátových fotografií o životě v polárních oblastech, která je doplněná o krátké příběhy z pozadí cesty i z natáčení. Expozice kromě jiného obsahuje předměty z polárních výprav, letu vzducholodí i z cesty prvního Čecha Miroslava Jakeše na severní pól.

Jako speciality této expozice si dovolujeme upozornit například na kombinézu Františka Běhounka, kterou měl na sobě při slavné tragické expedici Umberta Nobileho se vzducholodí Italia k nejsevernější metě naší planety. V expozici se objeví díky laskavému zapůjčení Národním technickým muzeem v Praze.

Návštěvníci výstavy budou moci (v Ústí nad Labem pravděpodobně poprvé) také na vlastní oči uvidět polární záři – díky projekci unikátního záznamu od kameramana Martina Kučmína. A děti jistě ocení dvoumetrovou maketu ledního medvěda.

Albánie, kráska se špatnou pověstí, září 2011
Právě v těchto dnech dopisujeme s Mirkem Náplavou knížku o Albánii. Žerty stranou – za pár dní odevzdáváme, takže nedbaje na osezené zadky a ztvrdlé polštářky prstů od klávesnic počítače, píšeme jak o dušu.

Teleapatyka 2011, srpen 2011
BOLEST, ĆAJ JAKO LÉK, STÁRNUTÍ A NÁŠ PŘÍSTUP KE ZDRAVÍ – letošní témata nových Teleapatyk. Právě sedíme ve střižně a společně s režiséry jednotlivých dílů a střihačem Petrem Svobodou dokončujeme další díly našeho úspěšného populárně-naučného seriálu s doktorskou tématikou. Letos bude odvysíláno 7 nových dokumentů. Podívejte se na letošní témata a dokončené díly – tady.

 


facebook