Homepage

KDO CHCE LETĚT, MUSÍ SKOČIT!

Letos už toho mám nalétáno víc než dost. Po festivalu v kanadském BANFFU jsem se týden zdržel doma jen na vyřízení nejnutnějších věcí a odletěl jsem s kameramanem Tomášem Schäfferem na Velikonoční ostrov a pak do středního Chile. Strávili jsem asi deset dnů v hlavním městě Santiagu, v nádherném přístavním městě Valparaíso a nakonec jsme byli v podhůří And (cca do 3.000 m.n.m) v krásném údolí Cajon de Maipo. Dva pořady z cyklu Na cestě se budou vysílat postupně – na konci ledna Na cestě po středním Chile a díl z Velikonočního ostrova…pochopitelně…před Velikonocemi☺

K tomu společně s Miroslavem Zikmundem, Mirkem Náplavou a Vladimírem Krocem pracujeme na knížce Století Miroslava Zikmunda. Během práce na stejnojmenném filmu mi vždy bylo líto spousty úžasných příběhů, které musely „pod stůl“, do stopáže celovečerního dokumentu se nevešly. Ale knížka je formát, který mnohé příběhy přijme a nabízí je čtenáři jen v takových porcích, jaké si sám zvolí. Věříme, že v květnu 2016 bude knížka v obchodech…

A aby toho nebylo málo, spustili jsme cestovatelský web s názvem WEBCESTOVATELU.CZ se kterým je spousta práce. Klikněte si na tuto adresu a pokud máte doma nějaké fotky z letošního cestování, můžete se zapojit do fotografické soutěže o zájezd do Maroka, zrcadlovku Nikon, oblečení Klimatex a předplatné National Geographic – to jen pro případ, že jste si svoje vlastní zatím nekoupili.

Pro zvědavé ještě dodám, že jsme v poměrně stabilním pracovním kontaktu s lidmi z norského muzea KON-TIKI a na příští rok máme několik nápadů, třeba pro zlínský festival Neznámá Země…ale o tom až později..

Teď hlavně přeji krásné svátky a hlavně zdraví, protože skoro všechno ostatní si už pak můžeme zařídit sami. Pamatujte – Kdo chce letět, musí skočit!

Petr Horký

 


facebook